Projekt Olšinky se nachází na kraji obce Zbůch v blízkosti občanské vybavenosti ale zároveň na dosah přírody.

Zbůch za poslední roky jen vzkvétá a najde se zde vyžití pro každého z Vás. Leží 7km od Plzně, a je zde velmi dobrá dopravní dostupnost jak vlakem tak i autobusem.Obcí prochází významná dopravní tepna, silnice z Plzně na Domažlice a pouze 1km od Zbůchu vede trasa dálnice D5 – Praha – Rozvadov.

Základní škola s 1. i 2. stupněm je spojená s tělocvičnou, kde je také spoustu vyžití pro děti, ale i dospělé, např. zumba, florbal, míčové hry, volejbal, basketbal a při příznivém počasí, se využívá venkovní antukové hřiště.

Mateřská škola POHÁDKA, je opravdu pohádková školka rodinného typu. Má krásné venkovní hřiště a zahrádku, kde děti pěstují sezónní plodiny. Kapacita školky je až 100 dětí.

Ve Zbůchu dále naleznete poštu, obecní úřad, kadeřnický salón, masáže, potraviny, lékárnu a také lékaře a zubaře pro děti i dospělé.

Vyžití najdete na dvou dětských hřištích, která uspokojí jak ty malé, tak i ty velké. Fotbalové hřiště, kde se může kdokoliv a kdykoliv, přihlásit a hrát za TJ Baník Zbůch či TJ Sokol Zbůch. U fotbalového hřiště stojí i malebná hospoda.

Pracovní příležitosti v obci Zbůch jsou jednoznačné. Najdeme zde betonárku B&BC a.s., TROST AUTOSERVICE TECHNIK spol. s.r.o., Faurecia spol. s.r.o., Faiveley Transport Plzeň, s.r.o.

Zbůch je velice aktivní obec, kde se neustále vymýšlí nové aktivity. Tradicí jsou tu lampiónové průvody, sousedské dny, karnevaly, rozsvícení vánočního stromu se stánky, tématické večery či besídky dětí, které semknou celou obci.

Do budoucna obec plánuje nové projekty pro zvelebení obce jako např. nový sportovně rekreační areál, nová školka a jiné projekty viz odkaz na obec Zbůch.

https://www.zbuch.cz/obec/projekty-obce/

 

 BYDLETE VE VLASTNÍM, V TĚSNÉ BLÍZKOSTI PLZNĚ, V OBCI, KTERÁ JE OBKLOPENA PŘÍRODOU S VEŠKEROU OBČANSKOU VYBAVENOSTI.

BYDLETE V OLŠINKÁCH.

Autobusová zastávka
Autobusová zastávka
Hřiště
Hřiště
Lékař, lékárna
Lékař, lékárna
Obchod
Obchod
Škola
Škola
Školka
Školka
Sportoviště
Sportoviště
Vlaková zastávka
Vlaková zastávka